4 May 2015

MINGGU 19 : : SELASA


<< RANCANGAN MENGAJAR HARIAN SMK SERIAN 2015 >>

TARIKH /HARI
5/5/2015 (SELASA)
SUBJEK
PENDIDIKAN SIVIK DAN KEWARGANEGARAAN
KELAS/MASA
1B (2.00  – 3.10 PTG)
TEMPAT
KELAS 1B
TEMA
HIDUP BERMASYARAKAT
BIDANG PEMBELAJARAN
UNIT 4 : BANGGA TERHADAP SEKOLAH
HASIL PEMBELAJARAN
Diakhir pembelajaran pelajar akan dapat :
  • Menerangkan maklumat tentang sekolah.
  • Menjaga dan meningkatkan imej dan displin.
  • Menunjukkan perasaan bangga terhadap sekolah.
AKTIVITI PEMBELAJARAN/ PBS
Set Induksi
Guru bertanyakan soalan kepada pelajar berkaitan dengan maklumat sekolah smk serian secara terbuka untuk melihat sejauh mana pengetahuan sedia ada pelajar. Guru mengaitkan soalan tersebut dengan tajuk pembelajaran pada hari ini.

Perkembangan Pembelajaran
  • Guru dan pelajar membincangkan tentang visi dan misi sesebuah sekolah.
  • Pelajar diminta untuk membincangkan peraturan sekolah dan kepentingannya.
  • Guru menjalankan aktiviti sumbangsaran bersama-sama pelajar bagaimana meningkatkan imej sekolah.
Penutup
Pelajar diminta untuk menyalin nota ringkas dan guru membuat rumusan bersama-sama dengan pelajar.

PENGETAHUAN
Menerangkan latar belakang sekolah
KEMAHIRAN
Mematuhi peraturan sekolah
NILAI MURNI
Bersopan, Jujur,ikhlas, penyayang
ABM/ICT
Majalah sekolah, laman web sekolah
REFLEKSI


<< RANCANGAN MENGAJAR HARIAN SMK SERIAN 2015  >>

TARIKH /HARI
5/5/2015 (SELASA)
SUBJEK
SAINS
KELAS/MASA
1G (4.35  – 5.45 PTG)
TEMPAT
1G (MAKMAL B)
TEMA
JIRIM DALAM ALAM
BIDANG PEMBELAJARAN
BAB 3 : JIRIM
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
3.2 MEMAHAMI TIGA KEADAAN JIRIM
HASIL PEMBELAJARAN
Diakhir pembelajaran pelajar akan dapat :
  • menyatakan jirim terdiri daripada zarah-zarah,
  • menyatakan tiga keadaan jirim,
  • menyatakan susunan zarah-zarah dalam tiga keadaan jirim,
  • menyatakan perbezaan pergerakan zarah-zarah dalam tiga keadaan jirim.

AKTIVITI PEMBELAJARAN/ PBS
Set Induksi
Guru menunjukkan gambar air dalam tiga keadaan jirim iaitu dalam keadaan pepejal,cecair dan gas. Guru bertanyakan kepada  pelajar mengapakah keadaan ini boleh berlaku. Guru mengaitkan soalan tersebut dengan tajuk pembelajaran pada hari ini.

Perkembangan Pembelajaran
  • Guru menerangkan kepada pelajar definisi jirim
  • Guru menyatakan tiga keadaan jirim iaitu pepejal, cecair dan gas.
  • Pelajar diminta untuk menamakan beberapa contoh jirim yang terdapat di persekitaran dan nyatakan keadaan jirim tersebut.
  • Guru membincangkan susunan zarah-zarah dan melihat perbezaan pergerakan zarah-zarah dalam tiga keadaan jirim.
  • Pelajar diminta untuk menyalin nota dalam buku nota
  • Tugasan : latihan buku proses amali sains m/s 57
Penutup
Guru membuat rumusan bersama-sama dengan pelajar.

NILAI MURNI
Rajin dan menghargai masa
ABM/ICT
Buku teks/buku rujukan/buku amali proses sains
REFLEKSI

No comments:

Post a Comment