5 May 2015

MINGGU 19 : : RABU



<< RANCANGAN MENGAJAR HARIAN SMK SERIAN 2015  >>

TARIKH /HARI
6/5/2015 (RABU)
SUBJEK
SAINS
KELAS/MASA
1J (12.50  – 2.00PTG)
TEMPAT
1J (MAKMAL FIZIK)
TEMA
JIRIM DALAM ALAM
BIDANG PEMBELAJARAN
BAB 3 : JIRIM
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
3.2 MEMAHAMI TIGA KEADAAN JIRIM
HASIL PEMBELAJARAN
Diakhir pembelajaran pelajar akan dapat :
  • menyatakan jirim terdiri daripada zarah-zarah,
  • menyatakan tiga keadaan jirim,
  • menyatakan susunan zarah-zarah dalam tiga keadaan jirim,
  • menyatakan perbezaan pergerakan zarah-zarah dalam tiga keadaan jirim.

AKTIVITI PEMBELAJARAN/ PBS
Set Induksi
Guru mengimbas semula isi pembelajaran yang lepas melalui aktiviti sumbang saran

Perkembangan Pembelajaran
  • Pelajar diminta untuk menyatakan definisi jirim
  • Guru menyatakan tiga keadaan jirim iaitu pepejal, cecair dan gas.
  • Pelajar diminta untuk menamakan beberapa contoh jirim yang terdapat di persekitaran dan nyatakan keadaan jirim tersebut.
  • Guru membincangkan susunan zarah-zarah dan melihat perbezaan pergerakan zarah-zarah dalam tiga keadaan jirim.
  • Membuat simulasi susunan dan pergerakan zarah-zarah dalam tiga keadaan jirim
PBS (band 3 :
  •  Buku Amali Proses Sains m/s 58 – Susunan dan pergerakkan Zarah dalam Pepejal, Cecair dan Gas

Penutup
Guru membuat rumusan bersama-sama dengan pelajar.
NILAI MURNI
Rajin dan menghargai masa
ABM/ICT
Buku teks/buku rujukan/buku amali proses sains
REFLEKSI


<< RANCANGAN MENGAJAR HARIAN SMK SERIAN 2015  >>

TARIKH /HARI
6/5/2015 (RABU)
SUBJEK
SAINS
KELAS/MASA
1G (3.25  – 4.00PTG)
TEMPAT
1J (MAKMAL B)
TEMA
JIRIM DALAM ALAM
BIDANG PEMBELAJARAN
BAB 3 : JIRIM
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
3.2 MEMAHAMI TIGA KEADAAN JIRIM
HASIL PEMBELAJARAN
Diakhir pembelajaran pelajar akan dapat :
  • menyatakan jirim terdiri daripada zarah-zarah,
  • menyatakan tiga keadaan jirim,
  • menyatakan susunan zarah-zarah dalam tiga keadaan jirim,
  • menyatakan perbezaan pergerakan zarah-zarah dalam tiga keadaan jirim.
AKTIVITI PEMBELAJARAN/ PBS
Set Induksi
Guru mengimbas semula isi pembelajaran yang lepas melalui aktiviti sumbang saran

Perkembangan Pembelajaran
  • Pelajar diminta untuk menyatakan definisi jirim
  • Guru menyatakan tiga keadaan jirim iaitu pepejal, cecair dan gas.
  • Pelajar diminta untuk menamakan beberapa contoh jirim yang terdapat di persekitaran dan nyatakan keadaan jirim tersebut.
  • Guru membincangkan susunan zarah-zarah dan melihat perbezaan pergerakan zarah-zarah dalam tiga keadaan jirim.
  • Membuat simulasi susunan dan pergerakan zarah-zarah dalam tiga keadaan jirim
PBS (band 3 :
  • Buku Amali Proses Sains m/s 58 – Susunan dan pergerakkan Zarah dalam Pepejal, Cecair dan Gas
Penutup
Guru membuat rumusan bersama-sama dengan pelajar.
NILAI MURNI
Rajin dan menghargai masa
ABM/ICT
Buku teks/buku rujukan/buku amali proses sains
REFLEKSI


<< RANCANGAN MENGAJAR HARIAN SMK SERIAN 2015  >>

TARIKH /HARI
6/5/2015 (RABU)
SUBJEK
SAINS
KELAS/MASA
1M (4.35  – 5.45PTG)
TEMPAT
1M (MAKMAL C)
TEMA
JIRIM DALAM ALAM
BIDANG PEMBELAJARAN
BAB 3 : JIRIM
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
3.2 MEMAHAMI TIGA KEADAAN JIRIM
HASIL PEMBELAJARAN
Diakhir pembelajaran pelajar akan dapat :
  • menyatakan jirim terdiri daripada zarah-zarah,
  • menyatakan tiga keadaan jirim,
  • menyatakan susunan zarah-zarah dalam tiga keadaan jirim,
  • menyatakan perbezaan pergerakan zarah-zarah dalam tiga keadaan jirim.
AKTIVITI PEMBELAJARAN/ PBS
Set Induksi
Guru mengimbas semula isi pembelajaran yang lepas melalui aktiviti sumbang saran

Perkembangan Pembelajaran
  • Pelajar diminta untuk menyatakan definisi jirim
  • Guru menyatakan tiga keadaan jirim iaitu pepejal, cecair dan gas.
  • Pelajar diminta untuk menamakan beberapa contoh jirim yang terdapat di persekitaran dan nyatakan keadaan jirim tersebut.
  • Guru membincangkan susunan zarah-zarah dan melihat perbezaan pergerakan zarah-zarah dalam tiga keadaan jirim.
  • Membuat simulasi susunan dan pergerakan zarah-zarah dalam tiga keadaan jirim
PBS (band 3 :
  • Buku Amali Proses Sains m/s 58 – Susunan dan pergerakkan Zarah dalam Pepejal, Cecair dan Gas
Penutup
Guru membuat rumusan bersama-sama dengan pelajar.
NILAI MURNI
Rajin dan menghargai masa
ABM/ICT
Buku teks/buku rujukan/buku amali proses sains
REFLEKSI

No comments:

Post a Comment