TARIKH /HARI
|
19/1/2014 (ISNIN)
|
SUBJEK
|
SAINS
|
KELAS/MASA
|
1L (12.50 - 1.25 PTG)
1G (2.00 – 3.10 PTG)
1B (3.25 – 4.00 PTG)
1E (5.10 – 6.20 PTG)
|
TEMPAT
|
1L (MA)
1G (MB)
1B (MC)
1E (MC)
|
TEMA
|
-
|
BIDANG PEMBELAJARAN
|
BAB1
: PENGENALAN KEPADA SAINS
|
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
|
1.1 Memahami sains adalah
sebahagian daripada kehidupan harian
|
HASIL PEMBELAJARAN
|
Diakhir
pembelajaran pelajar akan dapat :
a)
Guru sains
b)
Doktor
c)
Jurutera
d)
Saintis alam sekitar
|
AKTIVITI PEMBELAJARAN/ PBS
|
Set Induksi
Guru meminta pelajar
menyenaraikan fenomena semulajadi dan kaitkannya dengan sains berdasarkan
pengetahuan sedia ada.Guru mengaitkan contoh-contoh tersebut dengan isi
pelajaran hari ini.
Perkembangan Pembelajaran
a) Tumbesaran manusia daripada bayi hingga
dewasa
b) Kejatuhan bola ke tanah
c) Pencairan ais
d) Pembentukan pelangi
e) Pembentukan embun pada waktu pagi
Penutup
Guru membuat rumusan
bersama-sama pelajar dan pelajar di minta untuk menjawab soalan di dalam buku
teks m/s 5 sebagai kerja rumah.
|
NILAI MURNI
|
Bersyukur dengan kemajuan sains dan
teknologi
|
ABM/ICT
|
Buku teks, Buku rujukan, Papan putih
|
REFLEKSI
|
Semua pelajar mencapai objektif pembelajaran.PdP berjalan dengan lancar
|
<<
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN SMK SERIAN 2015 >>
|
|
TARIKH /HARI
|
20/1/2014 (SELASA)
|
SUBJEK
|
SAINS
|
KELAS/MASA
|
2K (12.50 – 2.00 PTG)
|
TEMPAT
|
2K (MAKMAL BIOLOGI)
|
TEMA
|
MANUSIA DAN KEPELBAGAIAN
HIDUPAN
|
BIDANG PEMBELAJARAN
|
BAB
1 : DUNIA MELALUI DUNIA KITA
|
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
|
1.2 Memahami deria sentuhan.
|
HASIL PEMBELAJARAN
|
Diakhir
pembelajaran pelajar akan dapat :
|
AKTIVITI PEMBELAJARAN/ PBS
|
Set Induksi
Pelajar
ditunjukkan dengan gambar keratan rentas struktur kulit manusia dan pelajar
diminta untuk mengatikan gambar tersebut dengan tajuk pembelajaran
Perkembangan Pembelajaran
Penutup
Guru membuat rumusan bersama-sama dengan pelajar
Guru memberikan lembaran kerja sebagai kerja rumah
|
NILAI MURNI
|
Berkerjasama
|
ABM/ICT
|
Buku teks, Buku rujukan
|
REFLEKSI
|
85% pelajar mencapai objektif pembelajaran.15% pelajar perlu dibimbing. PdP berjalan lancar.
|
<<
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN SMK SERIAN 2015 >>
|
|
TARIKH /HARI
|
20/1/2014 (SELASA)
|
SUBJEK
|
SAINS
|
KELAS/MASA
|
1G (4.35 – 5.10 PTG)
|
TEMPAT
|
1G (MAKMAL B)
|
TEMA
|
-
|
BIDANG PEMBELAJARAN
|
BAB
1 : PENGENALAN KEPADA SAINS
|
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
|
1.2 Memahami langkah-langkah dalam penyiasatan
saintifik
|
HASIL PEMBELAJARAN
|
Diakhir
pembelajaran pelajar akan dapat :
|
AKTIVITI PEMBELAJARAN/ PBS
|
Set Induksi
Pelajar diminta
untuk menyusun kad imbasan yang mengandungi maklumat berkaitan 8
langkah-langkah dalam penyiasatan saintifik/eksperimen berdasarkan
pengetahuan sedia ada mereka. Guru mengaitkan aktiviti tersebut dengan tajuk
pembelajaran pada hari ini.
Perkembangan Pembelajaran
Penutup
Guru membuat rumusan bersama-sama dengan pelajar
Guru memberikan lembaran kerja sebagai kerja rumah
|
NILAI MURNI
|
Saling membantu dan bekerjasama
|
ABM/ICT
|
Buku teks, Buku rujukan, Kad imbasan
|
REFLEKSI
|
Semua pelajar mencapai objektif pembelajaran.PdP berjalan lancar.
|
<<
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN SMK SERIAN 2015 >>
|
|
TARIKH /HARI
|
21/1/2014 (RABU)
|
SUBJEK
|
SAINS
|
KELAS/MASA
|
1B (12.50 – 2.00 PTG)
1L (2.00 – 3.10 PTG)
1E (4.00 – 5.10 PTG)
|
TEMPAT
|
1B (MAKMAL C)
1L (MAKMAL C)
1E (MAKMAL C)
|
TEMA
|
-
|
BIDANG PEMBELAJARAN
|
BAB
1 : PENGENALAN KEPADA SAINS
|
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
|
1.2 Memahami langkah-langkah dalam penyiasatan
sainstifik
|
HASIL PEMBELAJARAN
|
Diakhir
pembelajaran pelajar akan dapat :
|
AKTIVITI PEMBELAJARAN/ PBS
|
Set Induksi
Pelajar diminta
untuk menyusun kad imbasan yang mengandungi maklumat berkaitan 8
langkah-langkah dalam penyiasatan sainstifik/eksperimen berdasarkan
pengetahuan sedia ada mereka. Guru mengaitkan aktiviti tersebut dengan tajuk
pembelajaran pada hari ini.
Perkembangan Pembelajaran
Penutup
Guru membuat rumusan bersama-sama dengan pelajar
Guru memberikan lembaran kerja sebagai kerja rumah
|
NILAI MURNI
|
Saling membantu dan bekerjasama
|
ABM/ICT
|
Buku teks, Buku rujukan, Kad imbasan
|
REFLEKSI
|
Objektif pembelajaran tercapai. PdP berjalan lancar
|
<<
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN SMK SERIAN 2015 >>
|
|
TARIKH /HARI
|
22/1/2014 (KHAMIS)
|
SUBJEK
|
SAINS
|
KELAS/MASA
|
1B (12.50 – 2.00 PTG)
1E (3.25 – 4.00 PTG)
1L (4.00 – 5.10 PTG)
|
TEMPAT
|
1B (MAKMAL C)
1E (MAKMAL C)
1E (MAKMAL C)
|
TEMA
|
-
|
BIDANG PEMBELAJARAN
|
BAB
1 : PENGENALAN KEPADA SAINS
|
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
|
1.2 Memahami langkah-langkah dalam penyiasatan
sainstifik
|
HASIL PEMBELAJARAN
|
Diakhir
pembelajaran pelajar akan dapat :
|
AKTIVITI PEMBELAJARAN/ PBS
|
Set Induksi
Guru
menunjukkan simbol-simbol amaran di dalam makmal.Guru bertanya pernahkan
mereka melihat simbol-simbol tersebut. Guru melihat pengetahuan sedia ada
pelajar. Guru mengaitkan simbol-simbol tersebut dengan tajuk pembelajaran
pada hari ini.
Perkembangan Pembelajaran
Penutup
Guru membuat rumusan bersama-sama dengan pelajar.
|
NILAI MURNI
|
Saling membantu dan bekerjasama
|
ABM/ICT
|
Buku teks, Buku rujukan, Kad imbasan
|
REFLEKSI
|
PdP bersambung pada kelas akan datang.
|
<<
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN SMK SERIAN 2015 >>
|
|
TARIKH /HARI
|
22/1/2014 (KHAMIS)
|
SUBJEK
|
SAINS
|
KELAS/MASA
|
2K (5.45 – 6.20 PTG)
|
TEMPAT
|
KELAS 2K
|
TEMA
|
MANUSIA DAN KEPELBAGAIAN
HIDUPAN
|
BIDANG PEMBELAJARAN
|
BAB
1 : DUNIA MELALUI DUNIA KITA
|
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
|
1.3 Memahami deria bau
|
HASIL PEMBELAJARAN
|
D iakhir
pembelajaran pelajar akan dapat :
|
AKTIVITI PEMBELAJARAN/ PBS
|
Set Induksi
Pelajar ditunjukkan
dengan gambar keratan rentas hidung manusia dan mengaitkan dengan
pembelajaran yang baru. Pelajar diminta untuk mengatikan gambar tersebut
dengan tajuk pembelajaran pada hari ini.
Perkembangan Pembelajaran
Penutup
Guru membuat rumusan bersama-sama dengan pelajar.
|
NILAI MURNI
|
Bersyukur
|
ABM/ICT
|
Buku teks, Buku rujukan, Gambar keratan rentas hidung
manusia
|
REFLEKSI
|
Objektif pembelajaran tercapai. PdP berjalan lancar.
|
<<
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN SMK SERIAN 2015 >>
|
|
TARIKH /HARI
|
23/1/2014 (JUMAAT)
|
SUBJEK
|
SAINS
|
KELAS/MASA
|
1G (2.00 – 3.10 PTG)
|
TEMPAT
|
1G (MAKMAL B)
|
TEMA
|
-
|
BIDANG PEMBELAJARAN
|
BAB
1 : PENGENALAN KEPADA SAINS
|
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
|
1.2 Memahami langkah-langkah dalam penyiasatan
sainstifik
|
HASIL PEMBELAJARAN
|
Diakhir
pembelajaran pelajar akan dapat :
|
AKTIVITI PEMBELAJARAN/ PBS
|
Set Induksi
Guru
menunjukkan simbol-simbol amaran di dalam makmal.Guru bertanya pernahkan
mereka melihat simbol-simbol tersebut. Guru melihat pengetahuan sedia ada
pelajar. Guru mengaitkan simbol-simbol tersebut dengan tajuk pembelajaran
pada hari ini.
Perkembangan Pembelajaran
Penutup
Guru membuat rumusan bersama-sama dengan pelajar.
|
NILAI MURNI
|
Saling bantu membantu dan bekerjasama
|
ABM/ICT
|
Buku teks, Buku rujukan, Kad imbasan
|
REFLEKSI
|
PdP bersambung pada kelas seterusnya. |
<<
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN SMK SERIAN 2015 >>
|
|
TARIKH /HARI
|
23/1/2014 (JUMAAT)
|
SUBJEK
|
SAINS
|
KELAS/MASA
|
2K (5.45 – 6.20 PTG)
|
TEMPAT
|
KELAS 2K
|
TEMA
|
MANUSIA DAN KEPELBAGAIAN
HIDUPAN
|
BIDANG PEMBELAJARAN
|
BAB
1 : DUNIA MELALUI DUNIA KITA
|
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
|
1.4 Memahami deria rasa
|
HASIL PEMBELAJARAN
|
Di akhir
pembelajaran pelajar akan dapat :
|
AKTIVITI PEMBELAJARAN/ PBS
|
Set Induksi
Guru
menunjukkan gambar organ deria lidah. Guru menjalankan aktiviti sumbang-saran
berkaitan dengan deria rasa. Guru mengaitkannya dengan isi pelajaran pada
hari ini.
Perkembangan Pembelajaran
Penutup
Guru membuat rumusan bersama-sama dengan pelajar.
Guru memberikan lembaran kerja sebagai kerja rumah.
|
NILAI MURNI
|
Bersyukur
|
ABM/ICT
|
Buku teks, Buku rujukan, Gambar lidah
|
REFLEKSI
|
Objektif pembelajar tercapai. PdP berjalan lancar
|
No comments:
Post a Comment