<<
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN SMK SERIAN 2015 >>
|
|
TARIKH
/HARI
|
5/5/2015
(SELASA)
|
SUBJEK
|
PENDIDIKAN SIVIK DAN KEWARGANEGARAAN
|
KELAS/MASA
|
1B (2.00 – 3.10 PTG)
|
TEMPAT
|
KELAS 1B
|
TEMA
|
HIDUP BERMASYARAKAT
|
BIDANG
PEMBELAJARAN
|
UNIT
4 : BANGGA TERHADAP SEKOLAH
|
HASIL
PEMBELAJARAN
|
Diakhir
pembelajaran pelajar akan dapat :
|
AKTIVITI
PEMBELAJARAN/ PBS
|
Set Induksi
Guru
bertanyakan soalan kepada pelajar berkaitan dengan maklumat sekolah smk
serian secara terbuka untuk melihat sejauh mana pengetahuan sedia ada
pelajar. Guru mengaitkan soalan tersebut dengan tajuk pembelajaran pada hari
ini.
Perkembangan Pembelajaran
Penutup
Pelajar diminta untuk menyalin nota ringkas
dan guru membuat rumusan bersama-sama dengan pelajar.
|
PENGETAHUAN
|
Menerangkan
latar belakang sekolah
|
KEMAHIRAN
|
Mematuhi
peraturan sekolah
|
NILAI
MURNI
|
Bersopan, Jujur,ikhlas,
penyayang
|
ABM/ICT
|
Majalah sekolah, laman web
sekolah
|
REFLEKSI
|
|
<<
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN SMK SERIAN 2015
>>
|
|
TARIKH
/HARI
|
5/5/2015 (SELASA)
|
SUBJEK
|
SAINS
|
KELAS/MASA
|
1G (4.35 – 5.45 PTG)
|
TEMPAT
|
1G (MAKMAL B)
|
TEMA
|
JIRIM DALAM ALAM
|
BIDANG
PEMBELAJARAN
|
BAB
3 : JIRIM
|
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
|
3.2 MEMAHAMI TIGA
KEADAAN JIRIM
|
HASIL
PEMBELAJARAN
|
Diakhir
pembelajaran pelajar akan dapat :
|
AKTIVITI
PEMBELAJARAN/ PBS
|
Set Induksi
Guru
menunjukkan gambar air dalam tiga keadaan jirim iaitu dalam keadaan
pepejal,cecair dan gas. Guru bertanyakan kepada pelajar mengapakah keadaan ini boleh
berlaku. Guru mengaitkan soalan tersebut dengan tajuk pembelajaran pada hari
ini.
Perkembangan Pembelajaran
Penutup
Guru membuat rumusan bersama-sama dengan
pelajar.
|
NILAI
MURNI
|
Rajin dan menghargai masa
|
ABM/ICT
|
Buku teks/buku rujukan/buku
amali proses sains
|
REFLEKSI
|
|
MENEROKA ILMU SELUAS LAUTAN : : GURU MATA PELAJARAN SAINS TINGKATAN 1 : : PENDIDIKAN SIVIK & KEWARGANEGARAAN TINGKATAN 1 : :
4 May 2015
MINGGU 19 : : SELASA
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment