<< RANCANGAN MENGAJAR HARIAN SMK
SERIAN 2015 >>
|
|
TARIKH /HARI
|
2/2/2014 (ISNIN)
|
SUBJEK
|
SAINS
|
KELAS/MASA
|
1G (2.00 – 3.10 PTG)
|
TEMPAT
|
1G
(MAKMAL B)
|
TEMA
|
-
|
BIDANG PEMBELAJARAN
|
BAB 1 : PENGENALAN KEPADA SAINS
|
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
|
1.2 Memahami langkah-langkah dalam penyiasatan sainstifik
|
HASIL PEMBELAJARAN
|
Diakhir pembelajaran pelajar akan dapat :
|
AKTIVITI PEMBELAJARAN/ PBS
|
Perkembangan Pembelajaran
PBS BAND 5 : BAB 1.6 -BUKU
PROSES AMALI SAIN M/S 9
Menjalankan penyiasatan saintifik /
eksperimen:
Mengkaji faktor yang mempengaruhi bilangan
ayunan bandul ringkas dalam satu jangka masa.
Murid akan :
a)
Menentukan
apa yang akan dikaji (mengenal pasti masalah)
b)
Membuat
tekaan yang bijak (membina satu hipotesis),
c)
Merancang
bagaimana untuk menguji hipotesis (merancang eksperimen)
·
Mengenalpasti
pembolehubah,
·
Menentukan
prosedur menjalankan eksperimen, kaedah mengumpul dan menganalisa data.
d)
Menjalankan
eksperimen
e)
Menulis apa
yang diperhatikan (mengumpul data),
f)
Mencari
makna daripada apa yang diperhatikan (menganalisa dan mentafsir data),
g)
Membuat
keputusan sama ada hipotesis adalah benar ( membuat kesimpulan),
h)
Menulis
laporan hasil penyiasatan (melapor)
Penutup
Guru
membuat rumusan bersama-sama dengan pelajar.
|
NILAI MURNI
|
Saling
bantu membantu dan bekerjasama
|
ABM/ICT
|
Buku Proses
Amali Sains Tingkatan 1
|
REFLEKSI
|
PBS
berjalan dengan lancar seperti yang dirancang
|
<< RANCANGAN MENGAJAR HARIAN SMK
SERIAN 2015 >>
|
|
TARIKH /HARI
|
2/2/2015 (ISNIN)
|
SUBJEK
|
PENDIDIKAN
SIVIK DAN KEWARGANEGARAAN
|
KELAS/MASA
|
1I (4.00 – 5.10 PTG)
|
TEMPAT
|
KELAS
1I
|
TEMA
|
PENCAPAIAN KENDIRI
|
BIDANG PEMBELAJARAN
|
UNIT 1 :
IDENTITI DIRI
|
HASIL PEMBELAJARAN
|
Diakhir
pembelajaran pelajar akan dapat :
·
Mengenal
pasti potensi dan langkah-langkah untuk mengembangakan potensi diri
·
Mencatat
perancangan perkembangan diri di dalam diari
·
Menunjukkankeyakinan
untuk mengembangkan potensi diri
|
AKTIVITI PEMBELAJARAN/ PBS
|
Set Induksi
Guru mengimbas isi pelajaran sebelum ini
bersama-sama pelajar
Perkembangan Pembelajaran
Penutup
Guru membuat
rumusan bersama-sama dengan pelajar.
|
NILAI MURNI
|
Saling bantu membantu dan bekerjasama
|
ABM/ICT
|
Buku teks, Buku rujukan, Kad imbasan
|
REFLEKSI
|
85% pelajar mencapai objektif pembelajaran
manakala 15% memerlukan bimbingan daripada guru untuk membuat catatan diari.
|
<< RANCANGAN MENGAJAR HARIAN SMK
SERIAN 2015 >>
|
|
TARIKH /HARI
|
2/2/2014 (ISNIN)
|
SUBJEK
|
SAINS
|
KELAS/MASA
|
1E (5.10 – 6.20 PTG)
|
TEMPAT
|
1E
(MAKMAL C)
|
TEMA
|
-
|
BIDANG PEMBELAJARAN
|
BAB 1 : PENGENALAN KEPADA SAINS
|
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
|
1.2 Memahami langkah-langkah dalam penyiasatan sainstifik
|
HASIL PEMBELAJARAN
|
Diakhir pembelajaran pelajar akan dapat :
|
AKTIVITI PEMBELAJARAN/ PBS
|
Perkembangan Pembelajaran
PBS BAND 5 : BAB 1.6 -BUKU
PROSES AMALI SAIN M/S 9
Menjalankan penyiasatan saintifik /
eksperimen:
Mengkaji faktor yang mempengaruhi bilangan
ayunan bandul ringkas dalam satu jangka masa.
Murid akan :
a)
Menentukan
apa yang akan dikaji (mengenal pasti masalah)
b)
Membuat
tekaan yang bijak (membina satu hipotesis),
c)
Merancang
bagaimana untuk menguji hipotesis (merancang eksperimen)
·
Mengenalpasti
pembolehubah,
·
Menentukan
prosedur menjalankan eksperimen, kaedah mengumpul dan menganalisa data.
d)
Menjalankan
eksperimen
e)
Menulis apa
yang diperhatikan (mengumpul data),
f)
Mencari
makna daripada apa yang diperhatikan (menganalisa dan mentafsir data),
g)
Membuat
keputusan sama ada hipotesis adalah benar ( membuat kesimpulan),
h)
Menulis
laporan hasil penyiasatan (melapor)
Penutup
Guru
membuat rumusan bersama-sama dengan pelajar.
|
NILAI MURNI
|
Saling
bantu membantu dan bekerjasama
|
ABM/ICT
|
Buku Proses
Amali Sains Tingkatan 1
|
REFLEKSI
|
PBS
berjalan dengan lancar seperti yang dirancang
|
No comments:
Post a Comment